Остави Ме - Маја Вукиќевиќ* - Зборови (CDr, Album)

8 thoughts on “ Остави Ме - Маја Вукиќевиќ* - Зборови (CDr, Album)

  1. В програмата на фестивала „Мартенски музикални дни“ днес, 28 март, от часа в Доходното здание публиката ще има възможност да чуе първия концерт на Русенския фестивален оркестър под диригентството на Маестро Емил.
  2. Вечерва во рамки на „Скопско лето“ се најавени изведбата на куклената претстава „Тоби“ на Театарот за деца и младинци, претставата „Дух“ во .
  3. Субота, 2. Велика дворана у сати ХУМАНИТАРНИ КОНЦЕРТ ПОВОДОМ СВЕТСКОГ ДАНА ДЕЦЕ ОБОЛЕЛЕ ОД РАКА Учесници: Певачка етно група „Деца.
  4. Како сазнаје Ало!, Маја је мужа насилника пријавила полицији пре 4 године, јер је претио да ће је заклати заједно са сином.
  5. Младинскиот културен центар во Скопје ги објави изведувачите кои ќе настапат на седмото издание на фестивалот „Земјотрес“. Фестивалот ќе се одржува на 2 февруари во МКЦ, со почеток од 19 часот, па до 5 часот наутро.
  6. Познатата пејачка Маја Беровиќ повторно ја скрати косата и го претстави новиот имиџ. Пејачката честопати ги известува своите фанови кога се фарба, става екстензии, па така беше и овој пат.
  7. На обоистката и поранешна директорка на Македонската филхармонија Маја Чанаќевиќ денеска во резиденцијата на Франција во Скопје ќе ѝ биде доделено одликување „Витез од редот на уметностите и книжевностите", кое ќе.
  8. Скорее сюда, любители комедийных боевиков и все те, кому нравится фильм РЭД и Джон Малкович в роли параноика-агента ЦРУ в отставке, для вас есть отличное предложение: захватывающий роман День мёртвых Майкла Грубера.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *